Zastavte čas a zůstaňte mladá

Zdroj: Isifa/Thinkstock
Myslíte si, že nejde zastavit čas? Dá se minimálně zpomalit, jenom se o to musíte trochu zasloužit. Je totiž mnoho věcí, které vašemu zdraví a tělu neprospějí nebo vás dokonce okrádají o roky života. Zkuste s tím tedy něco udělat! Podívejme se na věci, které nám zkracují život a které ho naopak mohou prodloužit.

Kofein dobře účinkuje, když potřebujeme nastartovat a vydat ze sebe nějaký výkon. Na druhou stranu se to nesmí s konzumací kávy přehánět. Rozumné denní množství je asi 300mg kofeinu, což odpovídá 2-3 šálkům kávy.

Zvýšená konzumace tohoto nápoje může vést k podrážděnosti, nervozitě a u některých jedinců se mohou objevit křeče. Citlivějším lidem může způsobovat nevolnost a překyselení žaludku.

Velké množství alkoholu a cigaret škodí zdraví a ubírá roky života. Doporučeno je tedy pouze jedno pivo nebo jedna sklenka vína. Tak si nezničíte játra, ale rozšíříte si naopak cévy. Krev poté lépe protéká, a zmenšuje se tím riziko srdečních onemocnění. Kouření zkracuje život nejméně o šest let.

Vařte zdravě

Přestaňte vařit extra pro sebe, manžela a děti. Připravujte zdravé jídlo pro celou rodinu. Omezujte se, vyhoďte ze spíže bílou mouku a nahraďte ji žitnou. Naučte se vařit s novými přílohami (pohanka, cizrna, kuskus) a jídelní stůl obohaťte o zeleninu a ovoce.

Zapomeňte na pizzu, koblihy a jiné kalorické bomby a raději mlsejte oříšky a jiná semínka. Nedojídejte po dětech a snažte se vždy nasnídat.

Pijte pouze vodu nebo minerální vody, vynechejte všechny sladké limonády. Obezita obecně zkracuje očekávanou délku života o dvanáct až patnáct let.

Nezapomínejte na pohyb

Nejhorším škůdcem je pohodlnost. Využijte všech dostupných možností pohybu a nesoustřeďte se jen na problémové partie. Běhejte, tančete, jezděte na kole, choďte. Snažte se udělat z pohybu zvyk. Pravidelným cvičením si prodloužíte život až o dvanáct let.

Radujte se ze života

Kdo přijímá realitu, je zdravější, a to o několik let. Je dobré rozpoznat, co má smysl změnit a co za to nestojí. Vědci přišli na to, že nejvíce nám zkracuje život závist. Proto nezáviďte kolegyni, že má nové boty a váží o deset kilogramů méně, netrapte se tím, že si soused koupil nové auto. Raději se radujte ze svých dětí a z toho, co máte.

Smích je nejlepší lékař duše a těla. Navíc, když se budete usmívat, budete vypadat o několik let mladší. Neměl by to ovšem být smích neupřímný, ale pěkně od srdce. Snažte si tedy denně naordinovat několik minut smíchu.

Zastavte čas a zůstaňte mladá patří do témat
 • pravda zlatika 11.03.2013 16:54:12

  moc se mi libi ten to tekst toto bi melo bit psane vsude abi se svet zmenil chceme omladnout a ne starnout ten to svet gdi bi mel vice prilezitosti abi sme ho mohli zmenit pric s spekama ajist zdrave abi nase telo bilo zdrave a mlade zmente svet lidi a bude nam vsem dobre

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Zdravá výživa

 • Ilona Kompanová 24.10.2011 09:10 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Hledáte způsob, jak zdravě zhubnout? Cítíte se unavení? Mohu zpracovat analýzu stavby Vašeho těla…

 • Elen 25.06.2012 14:06 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  d,den bude mi za 3mesice 42let a chtela bych ,co nejrychleji zhubnout tak 5,6,7kg nejmene do…

 • pavlatko 15.05.2013 09:05 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Hodně mi pomáhá podpora rodiny a žen, kamarádek v Komunitě 111, zkuste se přidat :)

 • Adam 09.08.2017 20:08 hubnutí

  Máte zkušenost se zdravouvýživou odtud?https://www.ageo…

 • Ajka 13.08.2017 20:08 hubnutí

  Adame zdravou výživu jsem si z ageo zatím nikdy neobjednávala ale děkuji za tip, objednávám si tu…

 • Adam 16.08.2017 22:08 hubnutí

  Jste tu spokojená s dodáním a vůbec?

 • Ajka 20.08.2017 21:08 hubnutí

  Dodání je úplně vpohodě, objednávka mi chodí domů od objednání rychle. A když si udělám objednávku…

 • Adam 23.08.2017 22:08 hubnutí

  Již jsem taky objednal a přišlo mi rovněž velice brzy, spokojenost největší

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku